З початком весни з'являється проблема, що нищить урожай на багатьох полях. Кліщі. Досить часто шкоду від кліщів недооцінюють, хоча саме рослиноїдні кліщі є однією з найнебезпечніших груп шкідників. Заселяючи рослини, вони проколюють епідерміс листка та висмоктують вміст паренхіми. Такі пошкодження призводять до порушення водного балансу, прискорення процесів транспірації, зменшення кількості хлорофілу, а отже, і зменшення інтенсивності фотосинтезу.
Найбільша активність кліщів спостерігається при підвищенні температури до +4-5 С°. Як правило, це час з середини квітня і до середини червня.
In Force Chemical пропонує надійний захист для ваших рослин проти кліщів - Клессо БТ!
Препарат має швидку та пролонговану дію на кліщів в усіх стадіях розвитку - імаго, яйце, личинки, пронімфи, дейтонімфи та діє протягом цілого сезону.
Переваги препарату:
- висока ефективність при несприятливих факторах навколишнього середовища
- відсутність фітотоксичності до культурних рослин
- відсутність негативного впливу на ентомофагів та бджіл
- відсутність перехресної резистентності у кліщів, які мають стійкість до інших акарицидів
Спектр дії
Соя: павутинний кліщ
Виноградники: павутинний і садовий павутинні кліщі
Яблуня: червоний плодовий, глодовий, бурий плодовий, звичайний павутинний та інші кліщі.
Механізм дії
Механізм дії полягає у порушенні транспортування електронів у ланцюзі окислювального фосфорилювання в мітохондріях, через інгібування кофермента НАД-Н.
Препарат виключає утворення резистентності у кліщів, які мають стійкість до інших акарацидів. Акарацид має тривалу захисну дію - 21-28 діб і стабільну високу біологічну ефективність, навіть за несприятливих факторів навколишнього середовища (висока температура, сильна сонячна інсоляція, рясні опади).
Клофентезин інгібує процеси метаморфози кліщів ( унеможливлює процес перетворення личинок, тобто при настанні наступної фази розвитку - вони гинуть).
Феніпроксимат має щвидку паралізуючу дію на рухомі стадії розвитку рослиноїдних кліщів ( Tetranychidae, Eriophydae). Інгібує линьку на ранніх стадіях розвитку личинок.
Рекомендації щодо застосування
Для досягнення максимальної ефективності необхідно забезпечити повне рівномірне покриття акарицидом усіх частин листка рослини.
Обприскування рекомендовано проводити при чисельності 2-3 особини на листок до цвітіння або 10 особин у період формування та напливу бобів. Обробіток посівів рекомендовано проводити в ранкові та вечірні години при мінімальній швидкості вітру не більше 5м/с.
Візуальний ефект після застосування препарату проявляється протягом години. Ефективність зростає при підвищенні температури повітря до 25-30С°.
Строки виходу працівників на оброблені площі для проведених механізованих робіт - 3 доби, ручних - 7 діб.